Latvijas sociālo darbinieku biedrība

Mēs veidojam sociālo darbu Latvijā!

Par atbalstu Rēzeknes sociālā dienesta darbiniekiem un pilsētas iedzīvotājiem

Latvijas sociālo darbinieku biedrība pauž satraukumu un iebildumus par Rēzeknes valstspilsētas domes plāniem, kas attiecināmi uz sociālo labklājību, proti, atzīt par spēku zaudējušiem pašvaldības saistošos noteikumus, kas noteica sociālās palīdzības atbalstu  pilsētas mazaisargātajiem iedzīvotājiem, piemēram, personām ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm. Biedrība nosūtīja vēstuli: Rēzeknes valstspilsētas domei, Labklājības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kurā pauda aicinājumu saglabāt sociālās palīdzības nodrošināšanu pilsētas iedzīvotājiem, kā arī saglabāt darba vietas Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvaldes “Sociālais dienests” darbiniekiem.

Lielu neizpratni rada domes vadības apzināta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma normas ignorēšana, kas nosaka, ka lai nodrošinātu iedzīvotāju vajadzību profesionālu izvērtēšanu un kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu, katrā pašvaldībā jābūt vismaz vienam sociālā darba speciālistam uz katriem tūkstoš iedzīvotājiem. Pēc Biedrības rīcībā esošās informācijas Rēzeknes valstspilsētā likuma norma netiek izpildīta, kas draud ar krīzi sociālajā jomā, proti, ar darbinieku aiziešanu no darba, jo ilgstoši tiek strādāts uz izdegšanas robežas. Jāņem vērā, ka sociālā dienesta darbinieki jau vairākus gadus strādā paaugstinātā darba intensitātē, kas bija pandēmijas Covid – 19 laikā, kopš kara Ukrainā uzsākšanās sociālā dienesta darbinieki strādā ar kara bēgļiem, kā arī tiek nodrošināta sociālā dienesta pamatfunkciju izpilde. Samazinot darbinieku skaitu būtiski tiek pasliktināta sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu nodrošināšana Rēzeknes iedzīvotājiem. Jebkura darbinieku samazināšana sociālajā dienestā apdraud sociālā dienesta darbību.

Latvijas sociālo darbinieku biedrība aicina Rēzeknes valstspilsētas domi rast citus risinājumus pašvaldības finansiālās situācijas uzlabošanai un turpināt nodrošināt sociālo palīdzību mazaizsargātajiem iedzīvotājiem.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

Komentāru iespēja šobrīd ir liegta.